Urządzamy mieszkanie

Kiedy decydujemy się na remont mieszkania, musimy mieć ogólny plan prac na papierze lub przynajmniej w głowie, tak by nic nie było dziełem przypadku.

Przemyśl zakres inwestycji

Czasem warto zainwestować, więcej niż zamierzaliśmy, żeby w przyszłości nie mieć podwójnego wydatku. Dla przykładu, jeśli z powodu niewystarczających środków finansowych chcemy na razie tylko położyć gładź i pomalować ściany, może warto jednak od razu zdecydować się na wymianę drzwi. Kiedy w przyszłości będziemy dysponować środkami na wymianę drzwi, może się okazać, że wymieniając ościeżnicę, uszkodzimy ścianę i będziemy musieli dokupić farbę na prace naprawcze. Warto też nie oszczędzać na zakupionych materiałach i wybrać od razu takie, które będą spełniały funkcje estetyczne i użyteczne.

Wymiana drzwi

Kupując drzwi mamy naprawdę szeroką ofertę modeli i wzorów. Drzwi wewnętrzne drewniane czy drzwi wewnętrzne szklane, drzwi tradycyjne czy drzwi przesuwne -wybór zależy od stylu, w jakim urządzamy mieszkanie, od jego wielkości (na przykład drzwi przesuwne dobrze sprawdzają się w małych wnętrzach, z kolei drzwi drewniane wewnętrzne bardziej pasują do wnętrz urządzonych w tradycyjnym stylu).

Rozważ nowe rozwiązania

Wyłam się z tradycyjnych sposobów urządzania pomieszczeń i użyj tych mniej popularnych. Przykładowo zamiast użycia farby do nadawania kolorów ścianom, użyj fototapety albo/lub paneli ściennych.